top of page

BPCS

BEE CONTOL SYSTEM

Sıcaklık 15 - 25 derecere arasında oması denetlenecektir. Bu derecelerin dışındaysa sistem uyarı verecektir. Nem şartı sağlanmaz ise larvalar bozulup baldan verim alınamamaktadır.

Sistem nem değerini de ölçerek denetleme yapacaktır.Arı vızıltıları da denetlenerek sese göre kovan hakkında bilgi temin edilecektir.

Oluşan verim tablosuna göre arıların ve kovanın , yaşam kalitesi artırıldıktan sonra baldan alınacak verimin artması beklenecektir.

CZR BEEHIVE CONTROL SYSTEM

BPCS nedir?

Geleneksel arıcılıkte kontrol ve takip tamamen üreticiler tarafından yapılmaktadır. Hiçbir analiz ve teknolojik kontrol yapılmadan tamamen tecrübe odaklı üretim yapılmaktadır.Sıcaklık , nem ve ses kovandan alınabilecek somut verilerdir. Bu Verilere göre kovan verimliliği artırılabilecektir.

NEDİR ?

Arılar bu işin neresinde?

Her kovan üzerine eklenecek veriler yerelde toplandıktan sonra GSM üzerinden uzaktaki sunucuya aktarılacaktır.Kovan üzerindeki modüller güneş panelleriyle çalışıp yerelde LoRa haberleşme teknolojisiyle bilgi akatarımı yapacaktır. Yerelde topalanan veriler GSM ile periyodik olarak merkezi sunucuya aktarılacaktır.

NASIL ÇALIŞIR?

Arıların sıcaklık oranı nedir?

Elde edilen bilgiler sayesinde kovan sıcaklığı başta olmak üzere kovan sesi , kovan nemi , dışarıdan gelen herhangi bir saldırı tüm bu veriler arıların yaşam ve çalışma kalitesini artırılması sonucunda baldan alınacak verim çokça artacaktır.

NİÇİN KULLANILIR ?

Arıların nem oranı nedir?
Sağlıklı bir arı günce ne kadar bal üretir?

BPCS

Arılar için tehdit ne zaman başlar?

Arının Kalbi Teknolojinin Gücü

CZR , müşteri memnuniyetini ve kaliteli hizmeti öncelikli olarak benimseyen bir Bilgi Teknolojileri şirketidir. Misyonumuz, müşterilerimize inovatif çözümler sunmak ve ihtiyaçlarına yönelik en iyi ürünleri sağlamak üzerine odaklanmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Almak için Bizi Arayın

bottom of page